Таймер для поливу автоматичний для краплинного, інші види, принцип роботи, установки, фото, відео

Як зробити і використовувати таймер для поливу

Що являє собою таймер поливу? Це питання цікавить тих, хто має город, дачу або теплицю і хоче, щоб рослини росли і розвивалися без турбот. Адже дачникам весь час доводиться думати над забезпеченням своєчасного поливу. Особливо слід приділити цьому увагу в спекотні дні.

Часом важко забезпечити зелені насадження поливом, якщо вони знаходяться далеко від основного місця проживання. В наші дні проблему періодичного поливу зелених насаджень допомагає вирішувати таймер поливу. Залежно від виду і вимог рослини можна вибирати програму, яка дозволить в необхідному режимі подавати воду. Деякі види контролерів таймера можуть бути встановлені зовні приміщення або споруди. Плюс контролерів в тому, що можна подавати воду як на простір біля садиб, так і на городи з величезною площею.

видове різноманіття

Розділити таймери можна на 2 типу: одноканальні і багатоканальні, останні діляться на ручні і автоматичні. За конструктивним виконанням таймери поливу поділяються на:

• автоматичні;
  • механічні;
  • електронні;
  • цифрові.

Відмінність ручного від автоматичного в тому, що річний легше використовувати.

Для роботи з ручним видом приладу потрібно задати час і тривалість подачі води. А для того, щоб почати користуватися автоматичним видом апарату, слід спочатку поставити дату і час, і потім вибрати одну з програм з таймером. Таймер припиняє роботу насоса і подачу води, а через заданий в таймері час подача поновлюється. Тривалість перерви залежить від виду рослини і необхідної кількості вологи.

Принцип роботи

Якщо ви придбали таймер для поливу, то в першу чергу слід ознайомитися з принципом його роботи. Таймер врізають в трубу діаметром 20-40 мм, яка направляє воду на поливання, механізм, що знаходиться в крані, припиняє і відновлює полив потрібної частоти і тривалості. Наприклад, можна задати полив 30 хвилин через кожні 10 годин. Після 30 хвилин роботи вода в крані зупиняється. Працює кран на батарейці, яку доведеться міняти один раз в сезон.

Електронний таймер поливу (відео)

Варіанти виготовлення водяного таймера

Якщо плануєте на дачі встановити полегшену систему крапельного поливу, то варто подумати про апарат з таймером. Подачу води можна зробити абсолютно незалежною від енергії і при цьому не користуватися електронікою.

Конструкція №1 – таймер поливу з крапельницею-гнітом. Гніт, поглинаючи воду, подає її до потрібної висоти, перешкоджаючи швидкому випаровуванню. Якщо він вийде за межі ємності, то вода почне капати з відкритого кінця. Це засновано на законі фізики, що сприяє капілярному способу роботи. Влагопропускаемость безпосередньо залежить від товщини гніту, який можна регулювати. Для використання таймера в ємності з висотою 5-8 см використовують пластикову пляшку в 5 або 10 літрів. Рівень води в ємності повинен бути на одній висоті постійно. Зробіть невеликий отвір для витікання на дні.

Прикрийте тимчасово отвір, наповніть бутель водою і закрийте кришку герметично. Встановіть в коритце пляшку, наповнену водою. У міру витікання з ємності вода буде компенсувати втрати. Гніт краще виготовити з мотузки або джгута потрібної товщини, сплетеного з шматка тканини. Потрібним чином розмістивши кінці, слід встановити гніт в ємність.

Плюс такого апарату в тому, що в дощові дні компенсування втрат вологи з пляшки зупиниться.

Конструкція №2 – пристрій, регульоване кульовим краном, або таймер для краплинного поливу.

Час спрацювання таймера залежить від крапель в ній. Вода, витікаючи з конструкції, зменшує її вагу. Ручка крана через брак ваги ємності не утримується, і спрацьовує подача води.

• швейна нитка (котушка).

Для безперебійного функціонування системи кульової кран бажано доопрацювати, прикріпивши на закріплену за допомогою гвинта ручку невеликий шків – коромисло. Кут нахилу ручки крана змінюється, за рахунок цього приводиться в робочий стан.

Шків виготовляється з пари фанерних кіл, які склеюються будівельним клеєм, або з металевих, прикріплюючи їх за допомогою болтів. Накрутите на шків міцний шнур. До одного кінця шнура прив’яжіть вантаж-баласт, а до іншого – ємність з водою аналогічного за розміром. Ця ємність і буде таймером для краплинного поливу. На дні робиться отвір. Час може встановлюватися на кілька днів.

Для роботи ємність слід розмістити на рівному місці і заповнити водою. Якщо пляшки в обох кінцях рівні за вагою, кран повинен бути закритий.

Таким чином, якщо у вас є город, дача, присадибну ділянку великого розміру, якщо ваші зелені насадження знаходяться далеко від вашого житла, якщо ви дбаєте про здорове, повноцінне і безтурботне зростанні своїх улюбленців, однозначну пораду: вам слід задуматися про встановлення таймера зрошення.

Таймер для подачі води стане вашим вірним помічником, який буде економити час, який ви зазвичай проводите за поливом вручну і у вас буде більше часу на інші справи, наприклад, на збирання врожаю або інший вид догляду. Рослини буду радувати, рости красивими і бездоганними.

Автоматичний кран таймер для поливу з механічним управлінням (відео)